Top 10 Suceveni 2012

Prima ediție a Galei „Top 10 Suceveni”, eveniment organizat marți seară, la Conacul Domnesc din Şcheia, de cotidianul Monitorul de Suceava şi Camera de Comerț şi Industrie Suceava, a fost o reușită de excepție - au spus-o la unison toţi cei care au participat (aproximativ 400 de persoane), iar în cadrul galei s-au strâns nu mai puțin de 27.200 de lei (272 de milioane de lei vechi).

In cadrul Galei „Top 10 Suceveni” a primit şi Clubul Rotary Suceava, pentru concertul simfonic inedit organizat în luna septembrie a acestui an în faţa Palatului Administrativ, concert la care au participat aproape 1.500 de oameni.