“Simfonii de toamnă”, în aer liber

Evenimentul a fost organizat de Clubul Rotary Suceava - Bucovina cu sprijinul Primăriei Suceava şi al Consiliului Judeţean, cu suportul oferit de Calcarul Pojorâta, Doxar, Nordica Pavimente, Aquarius, AC Mobile, Defel Com, Fan Courier, Rekord Sound, Grupul Editorial & Tipografia „Muşatinii” Suceava, Aqua Carpatica şi Conacul Domnesc.

Concertul, care a prezentat lucrări muzicale din repertoriul clasic sub bagheta dirijorului Liviu Buiuc, a fost, aşa cum a spus la deschidere Adriana Zgabei, preşedintele pentru acest al Clubului Rotary Suceava - Bucovina, „un dar oferit comunităţii sucevene şi voluntarilor care au participat la acţiunile caritabile desfăşurare în cei peste zece ani de existenţă”.