Matei Vişniec revine la Suceava într-o extraordinară piesă de teatru

Piesa de teatru a lui Matei Vişniec, “Frumoasa călătorie a urşilor panda povestită de un saxofonist care avea o iubită la Frankfurt”, va fi jucată la Rădăuţi şi Suceava

(Articol preluat din Obiectiv de Suceava)

Clubul Rotary Bucovina Suceava vă invită la piesa de teatru “Frumoasa călătorie a urşilor panda povestită de un saxofonist care avea o iubită la Frankfurt” de Matei Vişniec, în regia Cătălinei Buzoianu şi avându-i ca actori pe Iolanda Covaci şi Marius Călugăriţa din Bucureşti. Uimitoarea poveste de dragoste a primit în anul 2011 “Premiul pentru cel mai bun spectacol şi cea mai bună regie” la Festivalul Teatrului de Studio din Piteşti.
În Rădăuţi spectacolul se va derula în data de 18 februarie, începând cu orele 19:00 la Orso Bruno 2 urmând ca în Suceava să aibă loc două reprezentaţii în data de 19 februarie, la pubul Old Times, la orele 16:00 şi 19:00. Evenimentul se desfăşoară sub egida Clubului Rotary Suceava Bucovina şi a Clubului Rotaract Suceava Bucovina.

Frumoasa călătorie a urşilor panda

Citiţi şi: Restaurantul Old Times, neîncăpător pentru iubitorii de teatru