Întâlnire cu scriitorul Matei Vişniec

Clubul Rotary Suceava Bucovina este coorganizator al evenimentului Concert Poetic "La ville d'un seul habitant" (Oraşul cu un singur locuitor) de Matei Vişniec în regia lui Mustapha AOUAR, ce se desfăşoară în sala Auditorium Joseph Schmidt a Universităţii Ştefan cel Mare Suceava.

Vă învităm să participaţi în zilele de 26 și 27 martie 2012 la întâlnirea cu scriitorul Matei Vişniec și trupa Mr. DELAGARE & CIE de la Paris ce vor fi prezenţi în mijlocul publicului rădăuțean și sucevean, ca invitați speciali ai Zilelor francofoniei, eveniment organizat de Consiliul Judeţean Suceava prin Centrul Cultural Bucovina, respectiv Centrul pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Suceava,  în parteneriat cu Universitatea Ştefan cel Mare din Suceava și Casa de cultură a municipiului Rădăuți, Institutul francez din Iaşi, Cluburile Rotary Suceava Bucovina şi Rotaract Suceava Bucovina şi Librăria Cărtureşti Suceava.

Acţiuni:

- 17.00 – lansări de carte si spectacol