Clubul Rotary Suceava Bucovina continuă să susţină excelenţa. Eleva Adela Ela Căşuneanu, care a obţinut Premiul al II-lea la Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatură Română, etapa națională, și Premiul I la Concursul național de literatură „Eusebiu Camilar - Magda Isanos”, a fost premiată Clubul Rotary Suceava Bucovina, în cadrul spectacolului anual susţinut de elevii Şcolii cu clasele I-VIII Nr. 1 Suceava, desfăşurat la Casa de Cultură din Suceava. Premiul, în valoare de 1000 RON, susţinut de familia rotarianului Mihai Maxim, ai cărui copii sunt elevii şcolii, i-a fost acordat de preşedintele Clubului Rotary Suceava Bucovina, domnul Vasile Mocanu.

Articol complet în Monitorul de Suceava