I N V I T A Ț I E

Dăruieşte alături de Clubul Rotary! Este minunat să vezi cum visele unor copii devin realitate, datorită TIE! Dăruieşte şi bucură-te să vezi cum arată un zâmbet sincer!

Te invităm să fii alături de noi la ediţia a 7-a a evenimentului „DĂRUIEŞTE UN ZÂMBET”, organizat în Suceava,  pe data de 15 decembrie 2011, ora 17:00, în incinta magazinului Auchan, din Iulius MALL.

„DĂRUIEŞTE UN ZÂMBET” este o acţiune de ajutorare a unui număr de peste 80 de copii ai "Aşezământului de copii Sf. Ierarh Leontie” al Mănăstirii Bogdana Rădăuţi - copii  aparţinând unor familii cu probleme sociale sau fără părinţi.

Suportul tău emoţional şi material va însemna foarte mult pentru aceşti copii, care au nevoie de grijă şi atenţie.  Te aşteptăm să dăruieşti un zâmbet ... împreună cu noi!

Cu consideraţie,

Decembrie 2011, Suceava

Rotary este o organizație a oamenilor de afaceri şi reprezentanţilor diferitelor profesii din întreaga lume care considerã importantã asigurarea de servicii umanitare, care încurajează înalte standarde etice în toate domeniile de activitate şi ajută la menţinerea păcii, precum şi la stabilirea de relaţii de bună înţelegere între popoare. Rotary întruneşte peste 1.2 milioane de membri de ambele sexe, în 28.000 de cluburi din 154 de ţãri, în 35 de zone geografice. Rotary uneşte oamenii indiferent de rasă, credinţă şi convingeri politice, într-o atmosferă de cooperare. Rotary a luat fiinţă pe 23 februarie 1905, odată cu formarea clubului Rotary din Chicago, Illinois, S.U.A. în calitatea sa de primă organizaţie de ajutorare din lume, Rotary a fost fondat de către avocatul Paul P. Harris.
Lions este o retea internationala formata din peste 1.3 milioane de membri din 200 de tari si zone geografice care lucreaza impreuna pentru a raspunde nevoilor si provocarilor comunitatilor locale din intreaga lume. Organizatia a luat nastere in 1917, in S.U.A., din initiativa unui om de afaceri pe numele sau Melvin Jones, cel care a constituit primul club LIONS. Ulterior, au aparut numeroase cluburi, in intreaga lume. Actualmente, organizatia este prezenta in 178 de state ale lumii, fiind constituita din peste 45.000 de cluburi care insumeaza 1.3 milioane de membri. Sediul central al organizatiei se afla in S.U.A. la Oak Brook, Illinois. In fiecare tara sunt constituite unul sau mai multe districte