“Dinţi frumoşi, copii sănătoşi”

Clubul Rotary Suceava Bucovina a început campania “Dinţi frumoşi, copii sănătoşi”

Peste 130 de elevi din clasa întâi de la Şcoala Generală nr. 3 din Suceava beneficiază zilele acestea de o consultaţie stomatologică gratuită. Initiaţiva face parte din cadrul proiectului “Dinţi frumoşi, copii sănătoşi” desfăşurat de Clubul Rotary Suceava Bucovina. Consultaţiile, realizate de echipa de medici stomatologi a Şcolii Generale nr. 3 Suceava şi de dr. Florin Babiuc – coordonator proiect în cadrul Rotary Club Suceava, au ca principal scop profilaxia dentară în rândul copiilor.