Cluburile Rotary şi Lions vor dărui un zâmbet la 117 copii nevoiaşi

(articol preluat din Monitorul de Suceava)

Peste 100 de copii orfani sau din familii cu probleme speciale vor participa la cea de-a şaptea ediţie a campaniei „Dăruieşte un zâmbet!”, organizată de Clubul Rotary Suceava Bucovina şi Clubul Lions Suceava.

Acţiunea organizată de cele două cluburi va avea loc astăzi, în Iulius Mall Suceava, acolo unde copiii vor asista la o piesă de teatru de păpuşi, vor lua masa şi vor primi cadouri la McDonald’s şi îşi vor cumpăra ce îşi doresc din hipermarketul Auchan.

Preşedintele Clubului Rotary Suceava, Vasile Mocanu, a precizat că la această campanie vor participa 66 de copii de la Centrul de Ocrotire a Copiilor „Sf. Ierarh Leontie” din Rădăuţi, 17 copii de la Centrul de Plasament „Colţ Alb” şi 34 de copii de la Centrul de Plasament „Speranţa”.

„La acţiune vor participa membrii Cluburilor Rotary Suceava Bucovina şi Lions Club Suceava, însoţiţi de voluntari din întreg judeţul Suceava, care şi-au dorit să facă o bucurie şi să fie alături de aceşti copii. Evenimentul se va bucura de prezenţa unor nume importante din mediul de afaceri local, precum şi a altor invitaţi speciali ai Clubului Rotary şi ai Clubului Lions din Suceava”, a spus Vasile Mocanu.

Cluburile Rotary Suceava Bucovina şi Lions Club Suceava sunt organizaţii ale oamenilor de afaceri şi reprezentanţi ai mai multor profesii, care asigură servicii umanitare, promovează standarde etice înalte în toate domeniile de activitate şi stimulează relaţiile de bună înţelegere între membrii comunităţii.