Asociaţia caritabilă „Ajută şi vei fi ajutat” din Suceava organizează unul dintre cele mainotabile proiecte caritabile ale anului – Bal Vienez la Suceava, reînviind o tradiţie a Bucovineiistorice. Evenimentul îşi propune să stimuleze viaţa culturală, să încurajeze manifestareasolidarităţii şi a celor mai profunde valori umane.

Ediţia inaugurală a balului se va desfăşura în ziua de 15 Martie 2013. Eticheta va fi în spiritulrespectării tradiţiei vieneze, organizatorii solicitând ca ţinutele participanţilor să se aliniezecodului – ”black and white tie”. Între dansurile serii se vor regăsi valsul lent, valsul vienez,polka şi quadril-ul.