Categories: General
      Date: Jun 16, 2013
     Title: Clubul Rotary Suceava Bucovina vă invită la Teatru!

În perioada 17-19 iunie 2013, Clubul Rotary Suceava Bucovina vă invită la Zilele „Matei Vişniec”. Suita de evenimente teatrale de rezonanţă, oferite în acest context publicului sucevean şi rădăuţean, sunt reunite într-un festival organizat în parteneriat cu Primăria Municipiului Suceava, Centrul Cultural Bucovina, Asociaţia Culturală „Vatra Satului”, Universitatea „Ştefan cel Mare” Suceava, Casa de Cultură din Suceava, Talcioc Cultural, Sonnenhof Hotel, Cabinet av. Traian Andronachi, Primăria Municipiului Rădăuţi, Casa de Cultură Rădăuţi, Casa Vatra, Iulius Mall Suceava, Rotary Club „Dorna” Vatra Dornei. Festivalul îşi propune să aducă în faţa publicului spectacole montate după piese semnate de unul din cei mai importanţi dramaturgi al momentului, scriitorul şi publicistul român Matei Vişniec, în prezenţa autorului. Evenimentele promovează imaginea şi opera dramaturgului bucovinean în Suceava şi în Rădăuţi, localitatea unde s-a născut, şi se adresează în special tinerilor, elevi şi studenţi, dar şi publicului larg de orice vârstă, textele semnate de Matei Vişniec fiind receptate şi apreciate de toţi cei care intra în contact cu opera lui.

{Gallery dir='ZILELE-MATEI-VIsNIEC'}