„Micii Picasso”, expoziţie aniversară la City Gallery

Category: General
Posted by: rotary

„Micii Picasso”, expoziţie aniversară la City Gallery 2012

„Micii Picasso”, învăţăceii artistei plastice Puşa Pîslaru, au marcat împreună cu profesoara lor zece ani de activitate artistică (2003 - 2013) şi au sărbătorit Ziua Internaţională a Copilului prin organizarea unei expoziţii aniversare la City Gallery, din incinta Shopping City Suceava.

Deschidere la care au primit încurajări, felicitări şi aplauze şi au fost recompensaţi cu diplome şi cadouri. Diplomele au fost conferite de dr. Monica Terteliu, din partea Lions Club Suceava, de Adriana Zgabei, preşedintele în exerciţiu al Club Rotary Suceava-Bucovina, şi de artista plastică Lucia Puşcaşu, preşedintele Asociaţiei Artă şi Umanitate.